"Pažinimo stebuklas" kasmetinė stovykla vaikams ir jaunimui su regos negalia

Trumpa istorija

2011 m. kovo mėnesį Klaipėdos senamiesčio Rotary iniciatyvinei grupei buvo pristatytas vasaros stovyklos akliesiems ir silpnaregiams vaikams bei jų šeimoms projektas, kurio iniciatoriai buvo Klaipėdos regos ugdymo centras. Stovyklos įgyvendinimui stigo didžiosios dalies lėšų, todėl klubas tų pačių metų gegužę suorganizavo projektą „Vakarienė tamsoje“, skirtą stovyklai remti. Po itin sėkmingo vakaro buvo surinkta visa reikalinga pinigų suma, o pati stovykla „Pažinimo stebuklas“ įvyko vos po kelių mėnesių, vasarą. Nuo tada ši stovykla tapo kertiniu Klaipėdos senamiesčio klubo projektu, kuris vyksta kasmet įvairiose pajūrio vietovėse ir suburia vidutiniškai 70-80 dalyvių iš Lietuvos ir kitų valstybių. 

„Pažinimo stebuklas“ įkvėpė 2017 m. kilusią klubo iniciatyvą – projektą „Iš tamsos į šviesą“. Šio projekto rezultatas – CD diskas su aklųjų ir silpnaregių vaikų kūryba.

Nuo pat veiklos pradžios klubas intensyviai palaiko ryšius su Lietuvos Rotary bendruomene ir noriai prisideda prie kitų Rotary klubų vykdomų projektų. Per visus klubo gyvavimo metus Klaipėdos senamiesčio Rotary klubas bendradarbiauja su Klaipėdos regos ugdymo centru, labdaros ir paramos fondu „Maisto bankas“, Klaipėdos tuberkuliozės dispanseriu (drauge su Klaipėdos „Senamiesčio“ Rotaract klubu), kasmet dalyvauja Dangės upės valymo projekte (drauge su Klaipėdos Rotary klubu Concordia 1826), prisideda prie RK "Aditė" projekto "Geltonieji autobusiukai", dalyvauja akcijoje „Darom“, „Vilties bėgime“, prisideda prie kitų visuomenei naudą atnešančių iniciatyvų.