„Pažinimo stebuklas“ – kasmetinė stovykla vaikams ir jaunimui su regos negalia

2014 m. "Vėtrungėje vėjai moja!"

Apie Programa Žiniasklaidoje Nuotraukos Partneriai

„Pažinimo stebuklas“ vyko birželio mėnesį Monciškių poilsiavietėje „Megės namai“.

Dalyvavo apie 50 stovyklautojų iš Vilniaus, Šilutės, Kauno, Klaipėdos, Plungės, Gargždų.

Veikla: ekskursijos į šalia esantį Palangos oro uostą, Lietuvos jūrų muziejų ir delfinariumą, skrydis oro balionu, išvykos į Lietuvos karines jūrų pajėgas su karinio laivo apžiūra, Palangos oro uostą, Vinetu kaimą, susitikimas su anglų kalbos ir kompiuterinio raštingumo akliesiems mokytoja Viktorija, įvaizdžio ir makiažo pamokėlės, aklųjų stalo žaidimas – šoudaunas, „Talentų vakare“ – susitikimas su dainininku Jeronimu Miliumi, kūrybinės dirbtuvės, įvairios kitos pramogos ir užsiėmimai.


Programa 2014

Birželio 9 d. PIRMADIENIS
Vėtrungės sukviesti...
10.00-12.00 Atvykimas į stovyklą, įsikūrimas, susipažinimas su vietove.
12.00 Pažaiskime. Aklųjų stalo žaidimas - šoudaunas (vadovas Antanas Preidys).
13.00 -13.30 Pietūs.
14.00 -17.00 Bendravimas, žaidimai, pasirengimas stovyklos atidarymui.
17.00 Stovyklos atidarymas.
18.30 Vakarienė.
19.00 Pakilimas oro balionu (esant tinkamam orui).
20.00 Vakarojimas prie jūros „Sveika jūra!”

10 d. ANTRADIENIS
Kelionių diena
8.30 Saulės pasveikinimas su Ieva.
8.45 Pusryčiai.
10.00 Išvyka į Lietuvos karines jūrų pajėgas (kariniai žaidimai, kareiviška košė).
14.00 Išvyka į Palangos oro uostą (pažintis su oro uosto darbu, dispečerinės bokšteliu, esant galimybei – ekskursija po lėktuvą).
16.30 Pietūs.
17.00 Pažinkime save (psichologė Jurgita Vainauskienė. Joga (Dalia Balčiūnienė).
19.00 Vakarienė.
19.30 Vakarojimai prie jūros „Smėlio pilyse svajonės gyvena“.

11 d. TREČIADIENIS
Vėtrungėlių diena
8.30 Saulės pasveikinimas su Ieva.
8.45 Pusryčiai.
10.00 Išvyka į Vinetu kaimą.
13.00 -13.30 Pietūs.
14.00 Teatriniai žaidimai su teatro studija Aušra (vadovė Živilė Dargytė)
15.30 Kūrybinės dirbtuvės: gaminame vėtrunges, suvenyrus.
17.00 „Sėkmės istorijos“. Svečiuose Daina Vitkauskienė.
19.00 Vakarienė.
19.30 Vakarojimai prie jūros.

12 d. KETVIRTADIENIS
Talentų diena
8.30 Saulės pasveikinimas su Ieva.
8.45 Pusryčiai.
10.00 išvyka į HBH pramogų parką.
13.00 -13.30 Pietūs.
14.00 Išvyka mamoms į Olesios Žuravliovos įvaizdžio ir makijažo mokyklą.
15.00 Pažinkime save (kineziterapeutė Loreta Šeputienė). Joga mamoms (Dalia Balčiūnienė)
17.30 Vakarienė.
18.30 Talentų vakaras. Svečiuose dainininkas, Eurovizijos konkurso dalyvis Jeronimas Milius.
20.00 Draugystės vakaronė (suvenyrai, oro balionai ir kt. malonumai).

13 d. PENKTADIENIS
Vėtrungėse vėjas moja – iki kitų susitikimų!
8.30 Saulės pasveikinimas su Ieva.
8.45 Pusryčiai.
10.30 Išvykimas iš stovyklos į Jūrų muziejų ir Delfinariumą.
12.00 Delfinų pasirodymas.
13.00 Apsilankymas Lietuvos jūrų muziejuje.
15.00 Piknikas Žvejo sodyboje
Atsisveikinimas.
Stovyklos uždarymas.


Tinklaraštis DELFI Pilietis (2014.06.13):
“Jaunimui su regos negalia - vieta atsiskleisti”
Dienraštis “Lietuvos Rytas” (2014.06.17):
„Lietuvos pajūryje vaikams atsiveria pažinimo stebuklai“
Regioninė televizija “Balticum”:
Laida “Balticum TV Žinios” (2014.06.13)
Dienraštis “Vakrų Ekspresas” (2014.06.13):
„Jaunimui su regos negalia - pažinimo stovykla“
  Žurnalas “Lietuvos ROTARY” 2014m. (16psl.)


Organizatoriai:
Klaipėdos senamiesčio Rotary klubas
Klaipėdos regos ugdymo centras


Pagrindinis rėmėjas:
Rotary fondas
Klaipėdos senamiesčio Rotary klubas 2


Rėmėjai:
Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga
Augma
Askoldas
The Art of Living
PRINT IT
Lietuvos jūrų muziejus delfinariumas
„SOLNETA“, UAB
Jeronimas Milius
Klaipėdos oreivių klubas
Lietuvos karinės jūrų pajėgos
Vinetu kaimas
HBH
Antanas Preibys


Informaciniai rėmėjai:
Balticum TV
Dienraštis „Vakarų ekspresas“


Savanoriai:
Laima Glaveckienė, RUC direktorė
Regina Bytautienė, RUC socialinio ugdymo skyriaus vedėja
Virginija Paplauskienė, RUC b.p. slaugytoja
Laima Bukauskaitė, RUC tiflopedagogė metodininkė
Roma Jokubaitienė, RUC tiflopedagogė
Juratė Šatkutė, RUC meninio ugdymo mokytoja metodininkė (dailė)
Ieva Alvinskaitė, RUC judesio korekcijos pedagogė metodininkė
Jurgita Vainauskienė, psichologė
Loreta Šeputienė, kineziterapeutė
Loreta Aukštuolienė, RUC meninio ugdymo mokytoja
Bronė Venienė, RUC tiflopedagogė
Rita Razmienė, keramikos mokytoja








Organizatoriai:
Klaipėdos senamiesčio Rotary klubas
Klaipėdos regos ugdymo centras


Pagrindinis rėmėjas:
Rotary fondas
Klaipėdos senamiesčio Rotary klubas 2


Rėmėjai:
Geležinio Vilko RAC
Afalita Shipping
Rangos Era
UAB Infroarma
UAB Stakmė


Savanoriai:
Laima Glaveckienė, RUC direktorė
Regina Bytautienė, RUC socialinio ugdymo skyriaus vedėja
Virginija Paplauskienė, RUC b.p. slaugytoja
Roma Jokubaitienė, RUC tiflopedagogė
Juratė Šatkutė, RUC meninio ugdymo mokytoja metodininkė (dailė)
Loreta Aukštuolienė, RUC meninio ugdymo mokytoja
Rita Razmienė, keramikos mokytoja