„Pažinimo stebuklas“ – kasmetinė stovykla vaikams ir jaunimui su regos negalia

2012 m. "Pažink, kurk, tobulėk!"

Apie Programa Žiniasklaidoje Nuotraukos Partneriai

Antroji vasaros stovykla „Pažinimo stebuklas. Pasitikėk savim – pažink, kurk ir tobulėk“ Lietuvos akliesiems ir silpnaregiams vaikams atidaryta birželio mėnesį kaimo turizmo sodyboje netoli Klaipėdos. Dalyvavo 24 vaikai.

Nuspręsta suburti vaikus, turinčius regėjimo negalią ne tik iš Klaipėdos regiono, bet ir iš Vilniaus.

Atsižvelgiant į pačių vaikų pageidavimus, sudaryta speciali programa, leidžianti atsiskleisti vaikų talentams ir jų pomėgiams.

Veikla: susitikimas ir mokymasis čiuožinėti „Akropolio“ ledo arenoje su Klaipėdos ledo ritulio komandos nariais, apsilankymas „Klaipėdos pieno“ ledų fabrike, kur vaikai smaguriavo „Baltosios varnelės“ ledais, ekskursijos po „DFDS Seaways“ keltą, Klaipėdos Švyturio areną, Karklės muziejų, kelionė keltu, Vakaronė su ansambliu „Kuršių ainiai“, susitikimas su LR seimo nariu Edvardu Žakariu, UAB „Liregus“ direktoriumi Leonu Kirkilovskiu, Klaipėdos jaunimo teatro studijos „Aušra“ apsilankymas, iškylos gamtoje, prie jūros, aitvarų gamyba ir laidymas, menų terapija su dailės mokytoja, teatriniai žaidimai, vaikų tėveliams organizuojamos psichologinės grupės ir pristatomos sėkmės istorijos iš aklųjų gyvenimo, mamytėms – UAB „Neįgaliųjų integracija“ masažo seansai, jogos užsiėmimai, stovyklos pabaigoje – tradiciniu tapęs „Talentų vakaras“.


Programa 2012

2012-06-11 Pirmadienis
Susipažinimo diena
10.00-12.00 – atvykimas į sodybą, įsikūrimas.
13.00-14.00 – pietūs.
15.00-17.00 – stovyklos atidarymas.
17.00-18.00 – susipažinimas su vietove: „Paslaptinga Majorų sodyba“.
18.00-18.30 – vakarienė.
18.30-21.30 – vakarojimai, žaidimai, atrakcionai: „Pramuškim ledą...“, aitvarų darymas ir leidimas.
21.30-22.00 – ruošimasis poilsiui.
22.00-8.00 – poilsis.

2012-06-12 Antradienis
Menų diena
8.00-8.15 – ryto mankšta.
8.30-9.00 – pusryčiai.
9.00-12.00: menų terapija (dailės mokytoja Jūratė);
Jausmų šalis pažinsi save – suprasi kitą (psichologė Jurgita);
Masažuotojai iš UAB „Neįgaliųjų integracija” (vaikų mamytėms);
Šiaudų paslaptys (UAB Regseda).
12.00-13.00 – pietūs.
13.00-14.00 – poilsis, laisvas laikas.
14.00-16.00 – teatriniai žaidimai (teatro mokytoja Dagna),
Stovyklos plakato kūrimas.
16.30-17.00 – spektaklis „Laumės verpėjos“, RUC „Palėpė“.
17.00-18.00 – joga - kvėpavimo menas (vaikų mamytėms).
18.00-18.30 – vakarienė.
19.00-20.30 – vakaronė su Kuršių Ainiais.
20.30-22.00 – žvejyba, žuvienės virimas.
22.00- 8.00 – poilsis.


2012-06-13 Trečiadienis
Ledų diena
8.00-8.15 – ryto mankšta.
8.30-9.00 – pusryčiai.
9.00-10.30 – išvyka į Ledo areną.
11.00-12.30 - ekskursija į ledų fabriką.
13.00-14.00 – ekskursija į Klaipėdos Švyturio areną.
14.30-15.00 – pietūs.
15.00-17.00 - pažintis su aklųjų sėkmės istorijom: susitikimas su LR Seimo nariu E. Žakariu, „Liregus“ direktorium L. Kirkilovskiu.
18.00-18.30 – vakarienė.
18.00-19.00 - joga - kvėpavimo menas (vaikų mamytėms).
18.30-20.00 – Klaipėdos jaunimo centro teatro studija „Aušra“ – „Teatro šalies duris pravėrus“, vadovė Živilė Dargytė.
20.00-21.30 – vakarojimai prie laužo, žaidimai, atrakcionai „Sukim ratelius...“.
21.30-22.00 – ruošimasis poilsiui.
22.00- 8.00 – poilsis.

2012-06-14 Ketvirtadienis
Žinių ir talentų diena
8.00-8.15 – rytinė mankšta.
8.30-9.00 – pusryčiai.
9.00-12.30 – išvyka į Karklę.
12.30-13.00 – priešpiečiai.
13.00-15.00 – ekskursija į DFDS Seaways keltą.
15.00-16.00 – pietūs.
16.00-18.00 – joga - kvėpavimo menas (vaikų mamytėms), pasiruošimas talentų vakarui.
18.00-18.30 - vakarienė.
18.30-21.30 – talentų šou „Kurkime kartu“, stovyklos uždarymas,
21.30-22.00 – ruošimasis poilsiui.
22.00-08.00 – poilsis.

2012-06-15 Penktadienis
Atsisveikinimo diena
8.00-8.15 – rytinė mankšta.
8.30-9.00 – pusryčiai.
10.00-12.00 – stovyklos dienoraščio skaitymas ir linkėjimų bei atsiliepimų apie stovyklą rašymas. Išvykimas iš stovyklos.


Regioninė televizija “Balticum”:
Laida “Balticum TV Žinios”
Dienraštis “Vakrų Ekspresas” (2010.06.14):
„Klaipėdoje - stovykla akliems ir silpnaregiams vaikams“
  Žurnalas “Mūsų Žodis”
  Žurnalas “Lietuvos ROTARY”
2012m. Nr 2(46), psl. 8.


Organizatoriai:
Klaipėdos senamiesčio Rotary klubas
Klaipėdos regos ugdymo centras


Pagrindinis rėmėjas:
Rotary fondas
Klaipėdos senamiesčio Rotary klubas 2


Rėmėjai:
Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga
Augma
Javinė
Regseda
The Art of Living
LOTOS Geonafta
Arūnas Rupšlaukis
S. Jokužio leidykla-spaustuvė
SunKiss
Keliauk
DFDS Seaways
Virginijus ir KO


Informaciniai rėmėjai:
Dienraštis „Vakarų ekspresas“








Organizatoriai:
Klaipėdos senamiesčio Rotary klubas
Klaipėdos regos ugdymo centras


Pagrindinis rėmėjas:
Rotary fondas
Klaipėdos senamiesčio Rotary klubas 2


Rėmėjai:
Geležinio Vilko RAC
UAB “NEO GROUP”
UAB Litcargus
Rangos Era
Afalita Shipping
UAB Lavango group
UAB Infroarma
UAB Rangova
UAB Stakmė
Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga
Klaipėdos Rotary klubas „Aditė“
Rotary klubas Concordia 1826
Rotary klubas Klaipėda
Kęstutis Plačenis


Informaciniai rėmėjai:
Balticum TV
Atvira Klaipėda
15min


Partneriai:
Klaipėdos dramos teatras
Klaipėdos autobusų parkas
Ibis Styles Klaipeda Aurora
UAB Švyturys-Utenos alus
Lietuvos draudimas
Tarptautinis Klaipedos Rotaract klubas
Šviesos Jūra
UAB Zeelandia
Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas
Draugas-Draugui
Monika Pundziūtė (MONIQUE)


Savanoriai:
Laima Glaveckienė, RUC direktorė
Regina Bytautienė, RUC socialinio ugdymo skyriaus vedėja
Virginija Paplauskienė, RUC b.p. slaugytoja
Laima Bukauskaitė, RUC tiflopedagogė metodininkė
Roma Jokubaitienė, RUC tiflopedagogė
Zita Jakienė, RUC kūno kultūros mokytoja
Ina Mažeikienė, RUC tiflopedagogė
Loreta Aukštuolienė, RUC meninio ugdymo mokytoja
Rita Razmienė, keramikos mokytoja
Juratė Šatkutė, RUC meninio ugdymo mokytoja metodininkė (dailė)
Birutė Bartkienė, RUC tiflopedagogė