"Pažinimo stebuklas" kasmetinė stovykla vaikams ir jaunimui su regos negalia

Naujienos

<< Atgal

„Pažinimo stebuklas 2022“ – gausiausia iki šiol stovykla akliesiems ir silpnaregiams moksleiviams iš Lietuvos, Estijos, Lenkijos ir Ukrainos

[2022-07-04]

Jau 11-tą kartą akluosius ir silpnaregius vaikus džiugino Klaipėdos Senamiesčio Rotary klubo drauge su Klaipėdos regos ugdymo centru, kitais pagalbininkais, rėmėjais ir bičiuliais organizuojama stovykla „Pažinimo stebuklas“ 2022.

Išsiilgę šilto, siautulingo, pilno aktyvios veiklos ir tiesiog paprasto džiaugsmo bendrauti, semtis motyvacijos ir naujų patyrimų vasaros susitikimo vaikai šiais metais susirinko Klaipėdos rajone, Kvietinių kaime įsikūrusioje sodyboje „Gribžė“. Šįkart susirinko gausiausias būrys stovyklautojų – net 88. Ypatingai džiaugiamės, kad pavyko į stovyklą atsivežti pilną autobusą su 26 dalyviais iš šiuo metu karo baisumus patiriančios Ukrainos, kurių atvykimą finansavo Lenkijos (Rotary Club Warszawa Goethe) ir Ukrainos (Lviv International Rotary Club) Rotary klubai. Iš Estijos atvyko 4 stovyklautojai, kurių atvykimą rėmė Tallinn Global Rotary Club, dar 4 žmonės atvyko iš Lenkijos, padedant jau minėtam Rotary Club Warszawa Goethe, likę stovyklos dalyviai susirinko iš Lietuvos.

Visa savaitė buvo pripildyta pačių geriausių emocijų, įdomių susitikimų, sportinių, kūrybinių užsiėmimų ir pramogų. 

Birželio 26 d, sekmadienį, įvyko iškilmingas stovyklos atidarymas, kurį pradėjo „Vyturio“ progimnazijos būgnininkų orkestras. Po stovyklos vėliavos pakėlimo visi atvykusieji buvo pakviesti į koncertą, kurio metu žiūrovams su specialiai paruošta programa pasirodė kiekvienos šalies stovyklautojai, vakaro pagrindiniai svečiai – grupė „Aštuntas kambarys“. Po koncerto vyko piknikas ir diskoteka.

Pirmadienio rytą stovyklautojai pasitiko su rytine mankšta su sporto trenerės Ritos Girdvainytės pamokymais apie mankštos naudą ir patarimais. Įvyko pašnekesiai „Iš širdies į širdį“ su kunigu Mindaugu Žilinsku, muzikos ir dailės užsiėmimai, lobio paieška, Lietuvos aklųjų bibliotekos Klaipėdos filialo edukacija, mokslinių eksperimentų laboratorija, kūrybinės dirbtuvės, sportiniai žaidimai: futbolas ir stalo tenisas, protą lavinantys žaidimai: šachmatai, šaškės, domino. Vakare į svečius atvyko baikerių klubas „Ežiukai“, kuris vaikams dovanojo pasivažinėjimą motociklais. Dalyvius linksmino vakaronė pagal Aukštaitijos regiono tradicijas, dainomis dalyvių širdis jaudino ukrainiečių bendrijos „Rodyna“ meno kolektyvas. Vakaro linksmybės – diskoteka su Martynu Kubiliūnu.

Po antradienio ryto mankštos ir saulės pasveikinimo, kūrybinių ir sportinių užsiėmimų stovyklautojų laukė pažintis su sunkiosios atletikos sporto šaka, kurią pristatė Klaipėdos miesto sunkiosios atletikos sporto klubo tarptautinių varžybų dalyviai ir treneris, stalo teniso ir kitų lauko žaidimų treniruotės su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Klaipėdos filialo pirmininku Mindaugas Triušiu.  Po pietų kūrybinėse dirbtuvėse dalyviai piešė ant akmenų, kūrė atvirutes ir knygų skirtukus, vyko muzikinė edukacija. Vakaronėje pagal Dzūkijos regiono tradicijas svečiavosi tautinių šokių kolektyvas „Banguolis“, stovyklautojai siautė šokių vakare.

Trečiadienis išaušo taip pat labai intensyvus – stovyklos dalyvių laukė Mažosios Lietuvos muziejaus edukacija „Klaipėdos miesto simboliai“, istorijos pamoka „Klaipėdai 770“, teatro vakaras su Klaipėdos dramos teatro aktoriais, viktorina „Kas, kur, kaip, kodėl?“, visų širdis pavergė klounas Bomas savo nuoširdžiu pasirodymu ir stebuklinga muzika. Vakaronė vyko pagal Žemaitijos regiono tradicijas, kurioje dalyvavo vaikų ir jaunimo ansamblis „Alkiukai“, diskoteka su DJ Martynu Kubiliūnu.

Ketvirtadienio rytas vėl prasidėjo su Mažosios Lietuvos muziejaus edukacija ir istorijos pamoka, kūrybinėse dirbtuvėse dalyviai pynė draugystės apyrankes, kūrė taktilinius paveikslus, hip-hop šokių pamoką vedė šokėjai Brigita Adomavičiūtė ir Gytautas Minelga. Po užsiėmimų stovyklautojai įspūdžius, pastebėjimus, linkėjimus ir pageidavimus užrašė dienoraštyje, kuris pildomas kasmet ir stovyklos organizatoriams padeda surasti vis įdomesnių ir naudingesnių veiklų kitų metų stovykloms.

Vakaro nuotaika – ypatingai jaudinanti. Stovyklos rėmėjai, organizatoriai, stovyklautojai ir stovyklos svečiai buvo pakviesti į koncertą, kuriame, kaip ir kasmet, stovyklautojai turėjo galimybę atskleisti savo gebėjimus jau tradiciniame, bet kaskart nuoširdžiai stebinančiame, jaudinančiame  ir džiuginančiame talentų šou. Diskotekoje po renginio tikras linksmybes užkūrė grupė „Šoumenai“.

Penktadienį stovykla iškilmingai uždaryta, aplankyta jūra, atsisveikinimui pastatytos smėlio pilys. Išsiskyrėme iki kitų metų, kurių su nekantrumu ir dideliu jauduliu lauks visi – ir stovykloje dalyvavę, ir ją organizavę, ir tie, kurie turėjo galimybę bent trumpam joje apsilankyti. Stovyklos organizatoriai nuoširdžiai dėkoja Klaipėdos regos ugdymo centro pedagogams, edukatoriams, savanoriams, iš kurių vienas savanoris Pablo, atvykęs iš Ispanijos, rėmėjams, ypatingai Rotary Lithuania D1462 ir Klaipėdos krašto Rotary klubams, svečiams – visiems, padėjusiems sukurti šį nepamirštamą stebuklą.

Stovyklos akimirkos nuotraukų galerijoje...